Mac Trader

 

MetaTrader yazılımını MacOs işletim sistemi üzerinde kullanabilmek için Play On Mac uygulaması kurulu olmalıdır.

Mac Trader Kullanım Kılavuzu


Bilgisayarınızın AppStore uygulamasından arama bölümüne Meta trader 4 yazarak arama başlatılır. Çıkan seçeneklerde yanda belirtilmiş olan logoya sahip uygulama telefonunuza indirilir.

Yüklemenin tamamlanmasının ardından artık uygulamayı cihazınızda çalıştırabilirsiniz.

Eğer açık bir hesabınız var ise “Açık bir hesap ile giriş” butonuna tıklayınız. Yoksa Demo hesap seçeneğine tıklayarak oluşturacağınız bir sanal hesap üzerinden platformumuzu inceleyebilirsiniz.

Alnus FX yazarak karşınıza çıkacak olan Alnus FX seçeneğini seçiniz.

Size bildirmiş olduğumuz “Hesap No” ve “Şifre” ile kişisel hesabınıza girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu ekranda fiyat kotasyonlarını ve fiyat akışlarını izleyebilirsiniz. Gelişmiş seçeneğine tıklayarak günün en düşük ve en yüksek fiyatlarını da görebilirsiniz.

Sağ üst kısımdaki (+) seçeneğinden farklı enstrümanları da fiyatlar bölümüne ekleyebilirsiniz.


Fiyatlar sekmesi üzerinde istediğiniz pariteye tıklayıp işlem butonu üzerinden işlem açabilirsiniz.

İşlem butonuna tıkladığınız zaman açılan ekran üzerinden seçili pariteyi değiştirebilir, işlem büyüklüğünü belirleyebilir, kısa veya uzun pozisyon açabilirsiniz.

Piyasa Emri butonuna tıklayarak piyasa fiyatından işlem yapabileceğiniz gibi, istediğiniz fiyat seviyelerine bekleyen emirler de koyabilirsiniz.

Açık pozisyon özetleriyle bakiye bilgilerini ve anlık değişimleri alt kısımlardaki işlem seçeneğini seçerek görebilirsiniz.

Açık olan pozisyona tıklayarak o emir üzerine önceden yazılmış Kar Al(TP) ve Zarar Kes(SL) noktalarını ve taşıma maliyetini görebilirsiniz.

Eğer açık olan pozisyon üzerine basılı tutarsanız; kapat seçeneği üzerinden ister tamamını isterseniz parçalı olarak kapatabilirsiniz.

Sarı renkteki kapat tuşu belirtilen fiyat üzerinden pozisyonun kapatılmasına olanak sağlar.

Tarihçe kısmından geçmiş hesap dökümümüzü takip edebileceğiniz gibi ayarlar kısmından diğer hesaplarınıza geçiş yapabilirsiniz.