Hesap Açılışı

Yatırımlarınızı Alnus Yatırım aracılığıyla gerçekleştirebilmeniz ve Yatırım Uzmanlarımızdan destek alabilmeniz için ilk olarak hesap açılışınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Hesap açılışı için tarafınıza ücretsiz iletilen sözleşmelerin el yazınız ile doldurularak, gerekli yerlerin eksiksiz imzalanması gerekmektedir. Sözleşmeniz Alnus yatırım yetkili personeli nezdinde imzalanamadığından hesap açılış belgeleriniz ile beraber noterden imza beyanı almak suretiyle tamamlandıktan sonra, kurye tarafından sizden ücretsiz teslim alınan sözleşmeler, şirketimize ulaştığında size geri dönüş yapılacak ve hesabınız aktif hale getirilecektir.

Bireysel Müşterilerimiz için hesap açılışının tamamlanması gereken süreç;

  • Demo Hesap Süreci: SPK tebliği gereğince her yatırımcının, hesap açacağı kurumda en az 6 iş günü Demo Platform üzerinde minimum 50 işlem yapması gerekmektedir.
  • Kimlik Belgesi FotokopisiKimlik fotokopisinin olmaması halinde ehliyet fotokopisi de geçerlidir.
  • Adres Teyid Belgesi FotokopisiHesap sahibinin adına gelen son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz, telefon vs. faturalarından her hangi birinin veya Nüfus Müdürlüğü’nden ya da Muhtarlıktan alınan son bir aya ait ikametgah belgesi olması yeterlidir. (SPK tebliği gereğince kredi kartı ekstreleri adres beyanı için geçerli değildir.)

Hesap açılışı gerçekleştirecek olan kişinin kendi adına herhangi bir faturası bulunmaması halinde, Nüfus Müdürlüğü’nden ya da Muhtarlıktan alınan son bir aya ait ikametgah belgesi de Adres Beyanı için geçerli olmaktadır.

Kurumsal Müşterilerimiz için hesap açılışının tamamlanmasında gereken belgeler;

  • Kurumsal Müşteri Sözleşmesi
  • Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ya da Pasaport fotokopisi (kurumu temsile yetkili kişilerin)
  • Vergi Levhası fotokopisi
  • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi (adres doğrulaması için)
  • Ticaret Sicil Belgesi veya Faaliyet Belgesi fotokopisi
  • Temsile yetkili kişilerin, yetki durumlarını gösteren noter onaylı imza sirküleri
  • Temsile Yetkili Kişilerin ve %25’i aşan paya sahip gerçek ve tüzel kişi ortakların T.C Kimlik Numaraları, Kimlik Belgesi Fotokopileri, Adres ve İletişim Bilgileri

 

Hesap açılışı için gerekli olan, Kimlik belgeniz ile adres teyid belgelerinizi mail ya da fax yolu ile de iletebilirsiniz. Ancak hesap açılışı sözleşmelerinin elektronik ortamda doldurulup tarafımıza iletilmesi halinde hesap açılışınızın yapılması kanunen mümkün değildir.

Alnus Yatırım profesyonel ekibi tüm hesap açılış  süreci boyunca ve sonrasında size her türlü desteği sunmaktan memnuniyet duyacaktır.